Spojte se s námi

summity EU

EU-USA zahájily Radu pro obchod a technologie, která povede globální digitální transformaci založenou na hodnotách

SHARE:

Zveřejněno

on

Vaše přihlášení používáme k poskytování obsahu způsoby, se kterými jste souhlasili, a ke zlepšení porozumění vám. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Po zahájení projektu Rada pro obchod a technologie (TTC) na červnovém summitu EU-USA předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová a americký prezident Joe Biden oznámili EU a USA 9. září podrobnosti svého prvního zasedání 29. září 2021 v Pittsburghu v Pensylvánii. Předsedat jí budou výkonní viceprezidenti Evropské komise Margrethe Vestager a Valdis Dombrovskis společně s ministryní zahraničí USA Antonym Blinkenem, ministryní obchodu Ginou Raimondo a obchodní zástupkyní Katherine Tai.

Spolupředsedové TTC prohlásili: „Toto ustavující zasedání Rady EU pro obchod a technologii (TTC) mezi EU a USA představuje náš společný závazek rozšířit a prohloubit transatlantický obchod a investice a aktualizovat pravidla pro hospodářství 21. století. Na základě našich sdílených demokratických hodnot a největšího ekonomického vztahu na světě jsme od summitu usilovně pracovali na identifikaci oblastí, kde můžeme podniknout konkrétní kroky k zajištění toho, aby obchodní a technologické politiky přinášely našim lidem. Ve spojení s TTC se EU i USA zavázaly a těší se na silnou a trvalou spolupráci se širokou škálou zúčastněných stran, aby zajistily, že výsledky této spolupráce podporují široký růst v obou ekonomikách a budou v souladu s našimi sdílenými hodnotami. . ”

Deset pracovních skupin TTC bude řešit různorodý soubor výzev, včetně spolupráce na technologických standardech, globálních obchodních výzvách a bezpečnosti dodavatelského řetězce, klimatu a zelených technologií, bezpečnosti a konkurenceschopnosti IKT, správy dat a technologických platforem, zneužívání technologií ohrožujících bezpečnost a lidská práva, kontroly vývozu, prověřování investic a přístup a využívání digitálních technologií malými a středními podniky. K dispozici je celé prohlášení zde.

Inzerát

Čína

Soutěž: EU, USA a Čínská lidová republika se zúčastnily pátého summitu o globální námořní regulaci

Zveřejněno

on

Dne 7. září se vyšší vládní úředníci z EU, USA a Čínské lidové republiky zúčastnili pátého summitu o globální námořní regulaci. Mezi účastníky byli zástupci konkurenčních a námořních úřadů odpovědných za regulaci mezinárodní liniové dopravy v největších světových linkách liniové dopravy.

Summit se zabýval odvětvovým vývojem od začátku pandemie koronaviru, včetně výzev, kterým čelí mezinárodní odvětví kontejnerové dopravy, a širších problémů námořních dodavatelských řetězců. Účastníci se shodli na tom, že pandemie představovala operátory v lodních společnostech, přístavech a logistických službách výjimečné výzvy na trasách do a z EU i v jiných částech světa.

Vyměnili si názory na příslušná opatření přijatá jejich jurisdikcemi, jakož i budoucí výhledy a perspektivy, včetně možných opatření ke zvýšení odolnosti tohoto odvětví. Summit se koná každé dva roky a je fórem na podporu spolupráce mezi těmito třemi orgány. Další summit bude svolán v roce 2023 v Číně.

Inzerát

Pokračovat ve čtení

summity EU

Komuniké lídrů skupiny G2021 z roku 7: Náš společný program globálních opatření k lepšímu zpětnému budování

Zveřejněno

on

Na konci posledního zasedání G7 (11. – 13. Června) se vedoucím představitelům G7 podařilo dohodnout na společném komuniké - ve srovnání s posledním G7, kdy Trump souhlasil a poté komuniké odmítl, to lze již označit za pokrok. Panovala široká shoda ohledně potřeby spojit úsilí, které by pomohlo při globální reakci na pandemii. Dalšími řešenými otázkami byly společné ideály podpory otevřené společnosti a demokracie, společné závazky multi-lateralismu a podpora prosperity, jak se svět zotavuje z pandemie.

Hlavní body.

Inzerát

Pokračovat ve čtení

EU

EU a Japonsko vedou politický dialog na vysoké úrovni o vzdělávání, kultuře a sportu

Zveřejněno

on

10. května uspořádala komisařka pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariya Gabriel videokonferenci s japonským ministrem školství, kultury, sportu, vědy a technologie Koichim Hagiudou (na snímku), diskutovat o spolupráci mezi EU a Japonskem v oblasti jejich portfolií. Obě strany znovu potvrdily svůj závazek pokračovat ve spolupráci a podpoře ze svých příslušných programů a dohodly se, že spojí své síly v oblasti mobility výzkumných pracovníků. Tato pokračující spolupráce získala nový význam během krize COVID-19, která tato odvětví tvrdě zasáhla.

Komisař Gabriel řekl: „Vzdělávání, kultura a sport spojují lidi - učit se, učit, tvořit a soutěžit. Mezinárodní spolupráce v těchto oblastech vždy povede k lepšímu porozumění - například mezi Evropou a Japonskem. V Bruselu, stejně jako v Tokiu, se díváme na budoucnost vzdělávání a digitální přechod. Bylo mi potěšením vyměnit si nápady a osvědčené postupy v této oblasti, stejně jako v kultuře a sportu, s panem Hagiudou a jeho týmem. “

Před letními olympijskými hrami v Japonsku se ministr Haiuda během setkání podělil o novinky týkající se organizace takové velké akce v těchto bezprecedentních dobách. Komisař Gabriel a ministr Hagiuda také uvítali pokrok tři speciální společné magisterské programy Erasmus Mundus mezi EU a Japonskem v robotice, rozšířené realitě a historii, které byly spuštěny jako výsledek první politický dialog z července 2018. Nakonec oba zdůraznili význam mezilidských výměn a dohodli se, že budou pravidelně udržovat přímé diskuse. Nadcházející summit EU-Japonsko dále zdůrazní rozsah a šíři spolupráce v rámci EU Dohoda o strategickém partnerství EU-Japonsko. jmastné prohlášení a více informací následující dnešní setkání jsou k dispozici online.

Inzerát

Pokračovat ve čtení
Inzerát
Inzerát
Inzerát

Trending