Spojte se s námi

životní prostředí

EU zahajuje velký klimatický plán pro „naše děti a vnoučata“

Zveřejněno

on

Tvůrci politik Evropské unie ve středu (14. července) představili svůj nejambicióznější plán boje proti změně klimatu, jehož cílem je proměnit zelené cíle v konkrétní dekádu v tomto desetiletí a jít příkladem pro další velké světové ekonomiky, které budou následovat, zapsat Kate Abnett, Kanceláře Foo Yun-Chee a Reuters v celé EU.

Evropská komise, výkonný orgán EU, podrobně popsala, jak může 27 zemí bloku splnit svůj společný cíl snížit do roku 55 čisté emise skleníkových plynů oproti roku 1990 o 2030% - což je krok k „čistým nulovým“ emisím do roku 2050. Dozvědět se více.

To bude znamenat zvýšení nákladů na emise uhlíku pro vytápění, dopravu a výrobu, zdanění leteckých paliv s vysokým obsahem uhlíku a paliv pro přepravu, které dosud nebyly zdaněny, a účtování dovozcům na hranici uhlíku emitovaného při výrobě produktů, jako je cement, ocel a hliník v zahraničí. To přenese spalovací motor do historie.

„Ano, je to těžké,“ řekl šéf evropské politiky v oblasti klimatu Frans Timmermans na tiskové konferenci. „Ale je to také povinnost, protože pokud se vzdáme své povinnosti pomáhat lidstvu, žít v planetárních mezích, selhali bychom nejen my sami, ale selhali bychom i naše děti a vnoučata.“

Cena neúspěchu podle něj byla, že budou „bojovat ve válkách o vodu a jídlo“.

Opatření „Fit pro 55“ budou vyžadovat schválení členskými státy a Evropským parlamentem, což může trvat dva roky.

Vzhledem k tomu, že se tvůrci politik snaží vyvážit průmyslové reformy s potřebou chránit ekonomiku a podporovat sociální spravedlnost, budou čelit intenzivnímu lobbování z podnikání, z chudších členských států, které chtějí odrazit růst životních nákladů, a ze znečišťujících zemí, které čelit nákladnému přechodu.

Někteří aktivisté v oblasti životního prostředí uvedli, že Komise je příliš opatrná. Greenpeace byl kousavý. „Oslava těchto politik je jako skokanka žádající o medaili za běh pod barem,“ uvedl ve svém prohlášení ředitel EU Greenpeace Jorgo Riss.

„Celý tento balíček je založen na cíli, který je příliš nízký, neobstojí ve vědě a nezastaví ničení systémů podpory života na naší planetě.“

Ale podnikání si již dělá starosti s jeho spodním řádkem.

Peter Adrian, prezident DIHK, německé asociace průmyslových a obchodních komor, uvedl, že vysoké ceny CO2 jsou „udržitelné pouze tehdy, pokud jsou současně poskytovány kompenzace společnostem, které jsou obzvláště zasaženy“.

EU produkuje pouze 8% celosvětových emisí, ale doufá, že její příklad vyvolá ambiciózní opatření od jiných významných ekonomik, když se v listopadu setkají v Glasgow na příštím milníku konference o změně klimatu v OSN.

„Evropa byla prvním kontinentem, který prohlásil, že bude klimaticky neutrální v roce 2050, a nyní jsme úplně první, kdo předložil konkrétní plán,“ uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen.

Balíček dorazí dny poté, co Kalifornie utrpěla jednu z nejvyšších teplot zaznamenaných na Zemi, nejnovější ze série vln veder, které zasáhly Rusko, severní Evropu a Kanadu.

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans se během tiskové konference, která se bude konat v Bruselu v Belgii, 14. července 2021, představí nové návrhy politiky EU v oblasti klimatu. REUTERS / Yves Herman
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen představuje nové návrhy politiky EU v oblasti klimatu, když vedle ní sedí evropský komisař Paolo Gentiloni v Bruselu v Belgii 14. července 2021. REUTERS / Yves Herman

Jelikož se změna klimatu projevuje od tropů zasažených tajfunem až po rozvětvené australské buše, navrhl Brusel tucet politik zaměřených na většinu velkých zdrojů emisí fosilních paliv, které ji spouští, včetně elektráren, továren, automobilů, letadel a topných systémů v budovách.

EU doposud snížila emise o 24% oproti úrovním z roku 1990, ale již bylo učiněno mnoho nejviditelnějších kroků, jako je snížení spoléhání se na uhlí při výrobě energie.

Příští desetiletí bude vyžadovat větší úpravy, s dlouhodobým pohledem na rok 2050, který vědci považují za konečný termín pro dosažení čistých nulových emisí uhlíku ve světě nebo riziko katastrofické změny klimatu.

Opatření se řídí základní zásadou: zatraktivnit znečištění a ekologické alternativy pro 25 milionů podniků v EU a téměř půl miliardy lidí.

Podle těchto návrhů přísnější emisní limity znemožní prodej prodeje benzinových a naftových automobilů v EU do roku 2035. Dozvědět se více.

Aby pomohl potenciálním kupujícím, kteří se obávají, že cenově dostupné elektromobily mají příliš krátký dojezd, navrhl Brusel, aby státy do roku 60 instalovaly veřejné nabíjecí body ne více než 37 km od sebe na hlavních silnicích.

Generální oprava systému EU pro obchodování s emisemi (ETS), největšího trhu s uhlíkem na světě, donutí továrny, elektrárny a letecké společnosti platit více za emise CO2. Majitelé lodí budou také povinni poprvé zaplatit za znečištění. Dozvědět se více.

Nový trh s uhlíkem v EU způsobí náklady na CO2 v odvětví dopravy a stavebnictví a v případě vytápění budov.

Ne každý bude spokojen s návrhem použít část příjmů z uhlíkových povolenek na zmírnění nevyhnutelného nárůstu účtů paliv pro domácnosti s nízkými příjmy - zejména proto, že země budou čelit přísnějším národním cílům snižování emisí v těchto odvětvích.

Komise chce také uvalit první clo na hranici uhlíku na světě, aby zajistila, že zahraniční výrobci nebudou mít konkurenční výhodu oproti firmám v EU, které jsou povinny platit za CO2, který vyrobily při výrobě zboží s vysokým obsahem uhlíku, jako je cement nebo hnojivo. Dozvědět se více.

Mezitím bude v rámci daňové revize zavedena celounijní daň ze znečišťujících leteckých pohonných hmot. Dozvědět se více.

Členské státy EU budou také muset budovat lesy a pastviny - nádrže, které udržují oxid uhličitý mimo atmosféru. Dozvědět se více.

Pro některé země EU je balíček příležitostí potvrdit globální vedoucí postavení EU v boji proti změně klimatu a stát se v čele těch, kdo vyvíjejí potřebné technologie.

Ale plány odhalily známé rozpory. Chudší členské státy se obávají všeho, co zvýší náklady pro spotřebitele, zatímco regiony závislé na uhelných elektrárnách a dolech chtějí záruky větší podpory transformace, která způsobí dislokaci a bude vyžadovat masovou rekvalifikaci.

Katastrofy

Merkelová míří do povodňové zóny a čelí otázkám ohledně připravenosti

Zveřejněno

on

By

Poškozený most na státní silnici B9 je vidět v oblasti zasažené povodněmi způsobenými silnými srážkami, v německém Sinzigu 20. července 2021. REUTERS / Wolfgang Rattay
Celkový pohled na dům Lebenshilfe, pečovatelský dům v oblasti zasažené povodněmi způsobenými silnými srážkami, v německém Sinzigu, 20. července 2021. REUTERS / Wolfgang Rattay

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý (20. července) zamířila opět do zóny povodňových katastrof v zemi. Její vláda byla obléhána otázkami ohledně toho, jak byla nejbohatší evropská ekonomika chycena záplavami, které se před několika dny předpovídaly, píše Holger Hansen, Reuters.

Povodně zabily v Německu více než 160 lidí, protože minulý týden trhali vesnice, zametali domy, silnice a mosty, což zvýraznilo mezery v tom, jak se obyvatelům předávají varování před nepříznivým počasím.

Vzhledem k tomu, že zemi zbývají asi 10 týdnů před vnitrostátními volbami, povodně zařadily na pořad jednání dovednosti německých vůdců v oblasti krizového řízení, přičemž opoziční politici navrhli, aby počet obětí odhalil vážné nedostatky v německé připravenosti na povodně.

Vládní úředníci v pondělí (19. července) odmítli návrhy, že pro přípravu na povodně udělali příliš málo, a uvedli, že varovné systémy fungovaly. Čtěte více.

Vzhledem k tomu, že pátrání po přeživších pokračuje, Německo začíná počítat finanční náklady na svou nejhorší přírodní katastrofu za téměř 60 let.

Při své první nedělní návštěvě města zasaženého povodněmi (18. července) popsala otřesená Merkelová povodně jako „děsivé“ a slibovala rychlou finanční pomoc. Dozvědět se více.

Obnova zničené infrastruktury bude v příštích letech vyžadovat „velké finanční úsilí“, uvedl návrh dokumentu v úterý.

Pro okamžitou pomoc plánuje federální vláda poskytnout 200 milionů eur (236 milionů dolarů) na nouzovou pomoc na opravy budov, poškození místní infrastruktury a na pomoc lidem v krizových situacích, ukázal návrh dokumentu, který má být ve středu předložen kabinetu.

To bude navýšeno o 200 milionů eur, které by pocházely ze 16 spolkových zemí. Vláda také doufá v finanční podporu z fondu solidarity Evropské unie.

Během sobotní návštěvy částí Belgie, které byly rovněž zasaženy povodněmi, řekla šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen komunitám, s nimiž byla Evropa. „Jsme s vámi ve smutku a budeme s vámi při obnově,“ řekla.

Jižní Německo bylo také zasaženo povodněmi a stát Bavorsko původně poskytl 50 milionů eur na nouzovou pomoc obětem, uvedl v úterý bavorský premiér.

Německá ministryně životního prostředí Svenja Schulze vyzvala k větším finančním zdrojům, aby se zabránilo extrémním povětrnostním jevům způsobeným změnou klimatu.

„Současné události na tolika místech v Německu ukazují, s jakou silou mohou dopady změny klimatu zasáhnout nás všechny,“ řekla novinám Augsburger Allgemeine.

Vláda je v současné době omezena v tom, co může udělat pro podporu prevence povodní a sucha ústavou, uvedla a dodala, že by upřednostňovala zakotvení adaptací na změnu klimatu v základním zákoně.

Odborníci tvrdí, že povodně, které minulý týden zasáhly severozápadní Evropu, by měly sloužit jako varování, že je nutná dlouhodobá prevence změny klimatu. Dozvědět se více.

($ 1 = € 0.8487)

Pokračovat ve čtení

životní prostředí

Německá vláda odmítá obvinění ze selhání připravenosti na povodeň

Zveřejněno

on

By

Němečtí úředníci odmítli návrhy, které udělali příliš málo pro přípravu na minulotýdenní povodně, a uvedli, že varovné systémy fungovaly, protože počet obětí nejhorší přírodní katastrofy v zemi za téměř šest desetiletí vzrostl nad 160, zapsat Andreas Kranz, Leon Kugeler Reuters TV, Holger Hansen, Anneli Palmen, Andreas Rinke, Matthias Inverardi, Bart Meijer v Amsterdamu Maria Sheahan a Thomas Escritt.

Záplavy od minulé středy (14. července) zdevastovaly části západní Evropy, přičemž nejvíce zasaženy byly německé státy Porýní-Falc a Severní Porýní-Vestfálsko a také části Belgie.

V okrese Ahrweiler jižně od Kolína nad Rýnem bylo zabito nejméně 117 lidí a policie varovala, že počet obětí téměř jistě vzroste, protože sanace bude pokračovat od povodní, jejichž náklady se podle očekávání zvýší na mnoho miliard.

Vysoký počet obětí vyvolal otázky ohledně toho, proč tolik lidí podle všeho překvapilo přívalové povodně, přičemž opoziční politici navrhli, aby počet obětí odhalil vážné nedostatky v německé připravenosti na povodně.

Seehofer v reakci uvedl, že Německá národní meteorologická služba (DWD) vydává varování 16 německým státům a odtud okresům a komunitám, které rozhodují na místní úrovni, jak reagovat.

„Bylo by zcela nemyslitelné, aby byla taková katastrofa řízena centrálně z jakéhokoli místa,“ řekl Seehofer novinářům v pondělí (19. července). „Potřebujete místní znalosti.“

Kritikou reakce na mimořádné události byla podle něj „rétorika levné volební kampaně“.

Devastace povodní, kterou meteorologové připisují dopadům změny klimatu, by mohla otřást německými federálními volbami v září, které až dosud vedly o klimatu jen málo.

Anketa pro Der Spiegel pouze 26% si myslí, že Armin Laschet, státní premiér, který je kandidátem konzervativců na nástupce Angely Merkelové jako kancléřky, byl dobrým krizovým manažerem. Dozvědět se více.

Přední účastník kampaně byl o víkendu pranýřován, protože se zdálo, že se směje, zatímco německý prezident přednesl slavnostní smuteční projev.

Místní úřady uvedly, že Steinbachtalská přehrada navštívená Seehoferem - které několik dní hrozilo porušení, což vedlo k evakuaci tisíců - byla stabilizována a obyvatelé se mohli vrátit domů později v pondělí.

Armin Schuster, šéf federální agentury pro zvládání katastrof, zpochybnil tvrzení, že jeho agentura udělala příliš málo, a v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že rozeslal 150 varování, ale že je na rozhodnutí místních úřadů, jak reagovat.

V okrese Ahrweiler pokračovaly čisticí práce, ale vzhledem k tomu, že mnoho ze 170 stále chybí myšlenek v oblastech, kde se úřady dosud nedostaly, nebo kde vody ještě neopustily, jen málo z nich bude pravděpodobně nalezeno naživu.

„Naším cílem je poskytnout jistotu co nejdříve,“ řekl Stefan Heinz, vysoký okresní policista. „A to zahrnuje identifikaci obětí.“ Dozvědět se více.

Nejhorší povodně odřízly celé komunity od moci nebo komunikace. Obyvatelé byli uvězněni ve svých domovech rychle rostoucí povodňovou vodou a řada domů se zhroutila, takže to, co Merkelová v neděli popsala jako „děsivé“ scény. Dozvědět se více.

Meteorologická služba DWD minulý týden v pondělí (12. července) varovala, že do západního Německa míří silný déšť a že záplavy jsou velmi pravděpodobné. Ve středu ráno na Twitteru uvedlo, že riziko povodní se zvyšuje, a vyzvala obyvatelstvo, aby vyhledalo vedení u místních úřadů.

Německo připravuje záchranný balíček pro těžce zasažené komunity v Severním Porýní-Vestfálsku a Porýní-Falcku a také v Bavorsku a Sasku, kde o víkendu došlo k čerstvým povodním.

Pojistitelé odhadují, že přímé náklady na povodně mohou dosáhnout až 3 miliard eur (3.5 miliardy dolarů). Ministerstvo dopravy odhaduje náklady na opravu poškozených silnic a železnic na 2 miliardy eur, uvedl Bild.

Jeden vládní zdroj v pondělí agentuře Reuters řekl, že se diskutuje o okamžité úlevě v hodnotě přibližně 400 milionů EUR (340 mil. USD), z nichž polovinu zaplatí federální vláda a polovinu státy.

Úlevový balíček, který má také obsahovat miliardy eur na dlouhodobější úsilí o obnovu, má být kabinetu představen ve středu.

V Belgii, kde je známo, že zemřelo 31 lidí, nebyly hlášeny žádné nové oběti. Počet nezvěstných v pondělí činil 71, oproti 163 v neděli. Asi 3,700 XNUMX domů bylo stále bez pitné vody.

V Nizozemsku se tisíce obyvatel jižní provincie Limburg začaly vracet domů poté, co hladina vody ustoupila z rekordních výšek, které ohrožovaly města a vesnice v celém regionu. Ačkoli povodně zanechaly stopy poškození, všechny hlavní hráze byly zadrženy a nebyly hlášeny žádné oběti.

Pokračovat ve čtení

Katastrofy

Povodně jsou holým evropským „gigantickým úkolem“ při odvracení budoucích škod na klimatu

Zveřejněno

on

By

Lidé pracují v oblasti zasažené povodněmi způsobenými silnými srážkami v německém Bad Muenstereifel, 19. července 2021. REUTERS / Wolfgang Rattay

Katastrofické povodně, které se minulý týden přehnaly severozápadní Evropou, byly ostrou výstrahou, že silnější přehrady, hráze a odvodňovací systémy jsou stejně naléhavé jako dlouhodobá prevence změny klimatu, protože kdysi vzácné povětrnostní jevy jsou stále častější, zapsat Kate Abnett, James Mackenzie Markus Wacket a Maria Sheahan.

Jak vody ustupují, úředníci hodnotí ničení, které zanechaly přívaly, které terorizovaly pásy západního a jižního Německa, Belgie a Nizozemska, rozbíjení budov a mostů a zabití více než 150 lidí.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer, který v pondělí navštívil lázeňské město Bad Neuenahr-Ahrweiler, uvedl, že náklady na rekonstrukci se vedle milionů potřebných pro pomoc při mimořádných událostech vyšplhají na miliardy eur.

Ale náklady na návrh a vybudování lepší infrastruktury pro zmírnění těchto událostí by mohly být mnohonásobně vyšší.

Povodně, které se v Severní Americe a na Sibiři těžce držely prudkých vln veder a požárů, postavily změnu klimatu na vrchol politické agendy.

Evropská unie tento měsíc zahájila ambiciózní balíček opatření k řešení změny klimatu u zdroje se zaměřením na snižování emisí skleníkových plynů s cílem omezit neúnavný růst globální teploty. Dozvědět se více.

Rovněž implementuje balíček obnovy koronaviru ve výši 750 miliard EUR, který je silně zaměřen na projekty, které zvyšují ekonomickou odolnost a udržitelnost.

Avšak devastace způsobená povodněmi z minulého týdne jasně ukázala, že extrémní povětrnostní jevy předpovídané vědci o změně klimatu se již nyní dějí a vyžadují přímou reakci.

„Musíme vybudovat novou infrastrukturu - zadržovací nádrže, hráze, odtokové oblasti u řek - a posílit kanalizační systémy, přehrady a bariéry,“ uvedla Lamia Messari-Becker, profesorka technologie budov a stavební fyziky na univerzitě v Siegenu.

„Je to obrovský úkol. Toto je hodina inženýrů.“

Po sérii závažných záplav za posledních 25 let již některé z postižených zemí přijaly opatření, například snížením záplavových oblastí, aby jim pomohly absorbovat více vody.

Rychlost a rozsah katastrofy způsobené mimořádně silným deštěm spojeným silným nízkotlakým systémem zároveň ukázaly, jak těžké bude připravit se na častější extrémní počasí.

„Jak klimatické změny pokračují, jak extrémní jevy rostou na intenzitě a frekvenci, existují pouze limity, do jaké míry se můžete chránit,“ řekl Wim Thiery, vědec z oblasti klimatu z Vrije Universiteit Brussel.

Drastické snížení emisí skleníkových plynů je jistě nutné, ale podstatně neovlivní počasí, natož ochladí planetu po celá desetiletí.

Dlouho předtím budou země muset přizpůsobit nebo vybudovat základní infrastrukturu, která přesahuje vodní hospodářství do zemědělství, dopravy, energetiky a bydlení.

„Naše města se v průběhu staletí, v některých případech od římského období, vyvíjela kvůli klimatickým podmínkám, které se velmi liší od klimatických podmínek, do nichž směřujeme,“ řekl Thiery.

Ještě před minulotýdenními povodněmi, které z vysokých ulic a domů udělaly hromady blátivých sutin, se chvála německé chvályhodné dopravní a městské infrastruktury zhoršovala v důsledku let omezování rozpočtu.

V dalších zranitelných oblastech Evropy, například v severní Itálii, ničivé povodně téměř každý rok odhalují slabost zchátralých silnic a mostů.

A epidemie koronavirů ponechala vládám ještě méně volných peněz na utrácení za údržbu jejich infrastruktury, natož za její posílení.

Ale nemusí mít jinou možnost.

„Myslím, že si všichni nyní uvědomujeme, že tyto extrémní události se skutečně dějí,“ řekl Patrick Willems, profesor vodního inženýrství na belgické univerzitě KU Leuven.

„Není to jen předpověď, to se skutečně děje.“

Pokračovat ve čtení
Inzerát
Inzerát

Trending