Spojte se s námi

summity EU

Prezident von der Leyen se účastní třicetičlenného setkání vedoucích představitelů EU a Indie

SHARE:

Zveřejněno

on

Vaše přihlášení používáme k poskytování obsahu způsoby, se kterými jste souhlasili, a ke zlepšení porozumění vám. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Zítra, v sobotu 8. května, se předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen připojí k předsedkyni Evropské rady, 27 hlavám států a předsedů vlád EU a indickému předsedovi vlády Narendra Modimu za EU-Indii setkání vedoucích prostřednictvím videokonference, které pořádá portugalský předseda vlády António Costa. Zúčastní se také vysoký představitel / viceprezident Josep Borrell. První setkání všech členů Evropské rady a předsedy vlády Modiho ukazuje sílu strategického partnerství mezi EU a Indií a vzájemnou ochotu rozvíjet naše vztahy. Setkání se koná v kontextu dramatické situace s koronaviry v Indii, na kterou Evropská unie plně a rychle reagovala solidaritou. Prostřednictvím mechanismu civilní ochrany EU Komise koordinovala a spolufinancovala dodávku kyslíku, ventilátorů, léků a osobních ochranných pomůcek 16 členskými státy v rámci jedné z dosud největších reakcí mechanismu.

Jeho hodnota se odhaduje na více než 100 milionů EUR. Evropská komise rovněž poskytla finanční příspěvek ve výši 2.2 mil. EUR na podporu Světové zdravotnické organizace na zvýšení kapacit v oblasti testování a péče o pacienty v Indii. Setkání vůdců poskytne příležitost vyjádřit trvalou solidaritu a ochotu EU podpořit Indii v této obtížné době. Očekává se také, že vedoucí představitelé podniknou kroky k posílení obchodních a investičních vazeb mezi EU a Indií, dohodnou se na partnerství v oblasti propojení a budou diskutovat o boji proti změně klimatu, technologické spolupráci a výzvách zahraniční a bezpečnostní politiky. Prezident von der Leyen, prezident Michel a předseda vlády Costa uspořádají po skončení zasedání společnou tiskovou konferenci, která se předpokládá v 16 hodin SEČ (15 hodin místního času) a bude streamována žít na EbS. Více informací o schůzce je k dispozici na internetu webových stránkách .

Inzerát

summity EU

EU-USA zahájily Radu pro obchod a technologie, která povede globální digitální transformaci založenou na hodnotách

Zveřejněno

on

Po zahájení projektu Rada pro obchod a technologie (TTC) na červnovém summitu EU-USA předsedkyně Komise Ursula von der Leyenová a americký prezident Joe Biden oznámili EU a USA 9. září podrobnosti svého prvního zasedání 29. září 2021 v Pittsburghu v Pensylvánii. Předsedat jí budou výkonní viceprezidenti Evropské komise Margrethe Vestager a Valdis Dombrovskis společně s ministryní zahraničí USA Antonym Blinkenem, ministryní obchodu Ginou Raimondo a obchodní zástupkyní Katherine Tai.

Spolupředsedové TTC prohlásili: „Toto ustavující zasedání Rady EU pro obchod a technologii (TTC) mezi EU a USA představuje náš společný závazek rozšířit a prohloubit transatlantický obchod a investice a aktualizovat pravidla pro hospodářství 21. století. Na základě našich sdílených demokratických hodnot a největšího ekonomického vztahu na světě jsme od summitu usilovně pracovali na identifikaci oblastí, kde můžeme podniknout konkrétní kroky k zajištění toho, aby obchodní a technologické politiky přinášely našim lidem. Ve spojení s TTC se EU i USA zavázaly a těší se na silnou a trvalou spolupráci se širokou škálou zúčastněných stran, aby zajistily, že výsledky této spolupráce podporují široký růst v obou ekonomikách a budou v souladu s našimi sdílenými hodnotami. . ”

Deset pracovních skupin TTC bude řešit různorodý soubor výzev, včetně spolupráce na technologických standardech, globálních obchodních výzvách a bezpečnosti dodavatelského řetězce, klimatu a zelených technologií, bezpečnosti a konkurenceschopnosti IKT, správy dat a technologických platforem, zneužívání technologií ohrožujících bezpečnost a lidská práva, kontroly vývozu, prověřování investic a přístup a využívání digitálních technologií malými a středními podniky. K dispozici je celé prohlášení zde.

Inzerát

Pokračovat ve čtení

Čína

Soutěž: EU, USA a Čínská lidová republika se zúčastnily pátého summitu o globální námořní regulaci

Zveřejněno

on

Dne 7. září se vyšší vládní úředníci z EU, USA a Čínské lidové republiky zúčastnili pátého summitu o globální námořní regulaci. Mezi účastníky byli zástupci konkurenčních a námořních úřadů odpovědných za regulaci mezinárodní liniové dopravy v největších světových linkách liniové dopravy.

Summit se zabýval odvětvovým vývojem od začátku pandemie koronaviru, včetně výzev, kterým čelí mezinárodní odvětví kontejnerové dopravy, a širších problémů námořních dodavatelských řetězců. Účastníci se shodli na tom, že pandemie představovala operátory v lodních společnostech, přístavech a logistických službách výjimečné výzvy na trasách do a z EU i v jiných částech světa.

Vyměnili si názory na příslušná opatření přijatá jejich jurisdikcemi, jakož i budoucí výhledy a perspektivy, včetně možných opatření ke zvýšení odolnosti tohoto odvětví. Summit se koná každé dva roky a je fórem na podporu spolupráce mezi těmito třemi orgány. Další summit bude svolán v roce 2023 v Číně.

Inzerát

Pokračovat ve čtení

summity EU

Komuniké lídrů skupiny G2021 z roku 7: Náš společný program globálních opatření k lepšímu zpětnému budování

Zveřejněno

on

Na konci posledního zasedání G7 (11. – 13. Června) se vedoucím představitelům G7 podařilo dohodnout na společném komuniké - ve srovnání s posledním G7, kdy Trump souhlasil a poté komuniké odmítl, to lze již označit za pokrok. Panovala široká shoda ohledně potřeby spojit úsilí, které by pomohlo při globální reakci na pandemii. Dalšími řešenými otázkami byly společné ideály podpory otevřené společnosti a demokracie, společné závazky multi-lateralismu a podpora prosperity, jak se svět zotavuje z pandemie.

Hlavní body.

Inzerát

Pokračovat ve čtení
Inzerát
Inzerát
Inzerát

Trending