Spojte se s námi

Kašmír

Odeslání kašmírského

Zveřejněno

on

Ghaazi Zindabad, absolvent Business School, University of Kašmír, který vyučuje a píše ve veřejné správě, managementu a správě věcí veřejných, dává osobní zásilku z Kašmíru.

Někdo teď musí vytvořit postavu a změnit scénář!

Potápěčský sen Azadi (utopická svoboda) nám byl prodán a zasazen do našeho svědomí v bouřlivých 1990. letech. Vzpomeňte si na hymnu 90. let, která se ozývala z reproduktoru mešit ...

Ghaazi ... Ghazi Zindabad!

Hind Ko Kar Barbaad ... Ho Kašmír Azad! Ghaazi ... Ghazi Zindabad!

Jako naivní dítě jsem taky broukal tehdy populární hymnu. Také jsem si myslel, že nějaký Ghazi (Mesiáš) z Pákistánu přijede na bílém koni a získá nás Azadi úderem svého mocného meče.

My - skupina mladistvých chlapců - jsme se vydali v průvodu, unisono zpívali hymnu a s horlivostí a veselostí mávali pákistánskou vlajkou.

Aha! Ten pocit naivní úžasnosti ... Senior, který vedl naši skupinu chlapců, často vtipkoval: „Ye cha paak tehreek ... tawai che paak jazbaat yewan.“

(Je to zbožné hnutí, jehož jsme součástí, a není divu, že naplňuje naše břicho blažeností.) Poté jsem studoval ve škole Ježíšových zachránců, která se nachází na Magarmal Bagh, Srinagar.lt byla škola vedená křesťany. Byli jsme ale poučeni pouze akademiky, kteří neměli nic společného s křesťanstvím nebo islámem nebo hinduismem.

Celá vyzdobená v mé školní uniformě, v mé křehce vyžehlené bílé košili, šedých kalhotách a zeleném sako, jsem brzy ráno mířila do mé školy. Maminka mě vždy doprovázela. Nosila mi tašku s nadváhou na ramenou, jen aby ji vrátila ke mně na zející školní bráně. Rozloučila se po rozloučení na mé tváři. Matka mi řekla: „Synu, neplač, brzy se vrátím, abych tě vzal domů.“

Někdo z davu, který běžel opačným směrem, řekl ...

„Jesus Spasitelé schoolas lagovuk bamb“ (Škola Ježíše Spasitele byla bombardována.)

Maminka mě pevně držela na hrudi, moje přetížená školní taška jí byla přehozena přes rameno a rychle jsme utekli domů.

Díky bohu! Nikdo nezemřel. Žádné dítě Žádný učitel.

Byl jsem přijat do školy Minto Circle School v Raj Bagh ve Srinagaru. Moje studia pokračovala. Mami, kromě toho, že jsem si každý den pokakával po tváři, neochvějně ... neochvějně jsem se ujistil, že jsem ve své třídě zůstal bystrým klukem ... ln to všechno mi chybělo Meena mam, moje oblíbená v Ježíšových Spasitelích. Bože! Myslel jsem, že je Bohem poslaný anděl.

Byla tak příjemná pro oči a mluvila s jemností měsíce.

Gazi však měli pravdu, když vyhodili naši školu do vzduchu, koneckonců šlo o naši Imaan (víru). Vidíte, že nic nepřichází mezi lmaany a muslimy, nejméně mizernou (misijní) školou. Duh!

Pokračovali jsme v unisono bzučení populární hymny, pokračovali jsme v blikání vlajky. Azadi byl hned za rohem. To nám bylo řečeno!

Jednoho krásného dne, po naší škole, jsme šli do Lal Chowk, koupit Sportovní hvězda časopis ... Sotva jsme jej mohli číst, ale náš jediný zájem spočíval na fotografiích kriketu, které v něm byly zveřejněny ... Více pákistánských kriketářů, Saeed Anwar, Wasim Akram, Waqar Younis, Aqib Javaid, Saqlain Mushtaq ... Vyjmuli jsme řízky, vlepili je do našich deníků a potom jsme hrdí na to, že máme deníky k dispozici. Neustále jsme je uchovávali v našich školních taškách a při sebemenších provokacích se jim chlubili. Aha! To byly časy.

Zatímco jsem kupoval nejnovější vydání Sports Star, hned vedle Ghanty Ghar (ikonická věž s hodinami), vrhl se granát na vojáky, kteří tam byli umístěni. Granát byl daleko od cíle, v procesu zabíjení a mrzačení desítek civilistů ... viděl jsem muže, kašmírské muže, padající dolů, potřísnění krví po celém těle. Ztuhl jsem s časopisem Star Sports v rukou a školní taškou na zádech ... Někdo mě zezadu vtáhl do obchodu, knihkupectví. Zůstali jsme v něm, protože se to zdálo nekonečně dlouhé období.

Vrátil jsem se domů a neřekl jsem matce, co jsem byl svědkem. Tekoucí krev však zůstala ve mně.

Granát, který vrhl Ghazi a zabíjel a zmrzačil nevinné kašmírské muže, se musel stát. Byla to cena, kterou jsme museli zaplatit za naše Azadi. Souběžné škody, nic moc. Duh!

Rychle vpřed do roku 2021!

V Kašmíru označujeme neprovdaného mladíka jako Mahraaza (ženicha) ... nom de guerre je přiřazen z lásky a lstivě mu sděluje, že je čas hledat nádhernou nevěstu.

25 YO, Aakash Mehra ... jediný syn Ramesha Mehry, majitele restaurace s mnoha zástupy, Krišny Dháby ... byl Mahraaz.

Ghazi se vyhýbal svému obvyklému bílému koni a raději se rozhodl jet na kole; & najednou se objevil u Krišny Dháby. Střílel mladého Aakashe, třikrát, do jeho střev a střev. akutně ho zranil a nakonec z něj vytáhl život.

Diskurz na Facebooku a Twitteru nebyl odsouzením takového bezohledného zločinu, i když trollování bylo o ... Jak po zrušení článku 370 nečlenové hleděli na půdu a louky Kašmíru?

A tak byl nešťastný Aakash, Mahraaz, nadobro zabit chladnokrevně. Duh!

Sotva o dva dny později se vrátil další starý Ghazi, tentokrát oblékající našeho Pherana (volný zimní oděv, který se nosí během zimy). Vytáhl útočnou pušku zpod Pherana a doslova v bezprostředním dosahu pumpoval kulky do strážníka Suhail & Yousuf. Je zbytečné a bezcitné říkat, že oba nebojující policisté zemřeli.

Toto pečlivě prováděné takzvané Jehad (Holy War) bylo zachyceno na CCTV kameře.

Křišťálově jasně! Čerpání střel a zabíjení Suhaila a Yousufa bylo viditelně prováděno za denního světla. Tentokrát byl identifikován také Gazi.

Bez ohledu na to byl argument, který se prosadil na K-Twitteru, ... Oh! útok se odehrál v Baghátu na silnici s vysokou ostrahou na letišti ... a jak se tedy mohl jakýkoli militantní vplížit do bezpečnostní zóny a dosáhnout toho Naopak to znamenalo, že policie se spikla, aby sama zabila své muže, aby zneškodnila Tehreek (hnutí za svobodu).

V roce 2021 musí Kašmír pochopit, že byl pohmožděný a otlučený kýmkoli, kdo byl u kormidla věcí.

Zatímco v hlavním proudu byli Abdulláhovi a muftí zběhlí v nepotických praktikách a střídali se v podvádění veřejné státní pokladny. Separatistický tábor Syed Ali Shah Geelani, Mirwaiz Umar Farooq, Yasin Malik et al. koláč.

Mezi tím, vychytralá byrokracie, tajně tajně odkukávala! ... A to vše bylo eufemizováno jako „status quo“ ... Status quo, který následoval po výjimkách v New Delhi, vypadal opačně. nepotickému mainstreamu, hanebným separatistům a nekvalitní byrokracii.

Do drzých 90. let a do chvályhodných 2000 let jsme doposud ztratili tři generace ... jejich zdraví, vzdělání, živobytí, propojenost, tedy jejich život a svoboda ... Už ne, prosím! Už ne! Někdo teď musí vytvořit postavu a změnit scénář!

Naděje proti naději!

Autor je absolventem Business School na univerzitě v Kašmíru, který vyučuje a píše veřejnou správu, management a správu a je k dispozici na[chráněno e-mailem]

Pokračovat ve čtení

EU

Co si Kašmírové myslí o své budoucnosti: Optimismus vs. konflikt

Zveřejněno

on

Přestože násilí a konflikty v regionu mohou mít negativní dopad na pocit bezpečí, blahobytu a budoucích škol, stále se zdá, že lidé v Kašmírském regionu v Indii i Pákistánu se zdají být optimističtí. Minulý výzkum v oblasti budoucích vyhlídek a blahobytu v etnopolitických konfliktních zónách, kde obyvatelé čelí násilí, je obvykle pesimistický a ukazuje nízkou pohodu. V prvním průzkumu svého druhu, který zkoumal údaje z obou stran LOC v oblasti Kašmíru, ukazují výsledky, že většina populace je ohledně své budoucnosti optimistická. Navíc všichni cítili, že se mají lépe než jejich předchozí generace. Na pozadí COVID, kde většina pokojného světa vypadá poněkud pochmurně a pesimisticky, ale konfliktní zóna Kašmíru se jeví spíše optimisticky a šťastně, píší profesor Dheeraj Sharma, ředitel Indického institutu managementu-Rohtak a profesor (na dovolené), Indický institut managementu Ahmedabad v Indii a profesor Farrah Arif, fakulta, Lahore University of Management Sciences, Lahore, Pákistán.

Kašmírská oblast zaznamenala od roku 1947 konflikt, protože Indie i Pákistán si nárokují toto území. Oblast přibližně 225,000 2009 kilometrů čtverečních má sedm odlišných entit. Pákistán ovládají dva subjekty, a to pákistánský Kašmír (Pákistánci jej nazývají Azad Kašmír a Indiáni okupovaný Kašmírem) a Gilgit-Baltistan (dříve severní oblasti). Pákistánská vláda v roce 1980 přijala nařízení, které vedlo k vytvoření zákonodárného shromáždění Gilgit-Baltistan a Rady Gilgit-Baltistan. Obě tyto oblasti jsou téměř stoprocentně muslimské. Gilgit-Baltistan byl téměř tři čtvrtiny šíitů do 53. let. Existují tři oblasti kontrolované Indií, jmenovitě oblast Ladakhu, údolí Kašmíru (Indy nazývané Kašmír a Pákistánci Indický okupovaný Kašmír) a region Džammú. Ladakhský region nemá nemuslimskou většinu (hinduisté a buddhisté tvoří asi 45% populace), ale má 2019% muslimů, z nichž většina jsou šíité. Od roku 97 je nyní na základě aktu indického parlamentu unijní území Indie. Džammú má téměř dvě třetiny hinduistické populace. Kašmírské údolí má 1960% muslimské populace. Džammú a údolí Kašmír jsou nyní také územím Unie v Indii na základě aktu indického parlamentu. Dva subjekty v tomto regionu ovládá Čína. Oblast Akshi Chin a malá oblast severně od řeky Uprang Zilga v provincii Gilgit-Baltistan, které hraničí s čínskou provincií Sin-ťiang, jsou pod kontrolou Číny od počátku 1963. let. Dohoda o hranicích mezi Sino-Pákistánem a dohoda o hranicích mezi Sino-Pak z roku 1962 vedla k výměně pozemků mezi Pákistánem a Čínou severně od řeky Uprang Zilga. Oblast Akshai Chin je nyní ovládána Čínou od indicko-čínské války v roce XNUMX. Náboženská odlišnost, kulturní složitost a regionální složitost z ní činí velmi jedinečnou geopolitickou otázku.

V posledních několika desetiletích došlo v regionu k výraznému násilí, které vedlo k úmrtí více než 40,000 XNUMX obyvatel. LoC je obvykle velmi napjaté místo as čínským dobrodružstvím ve východním sektoru se tento region stal ještě složitějším a konfliktnějším.

V tomto regionu došlo k velkým ozbrojeným konfliktům v letech 1948, 1962, 1965, 1971 a 1999. Kromě toho tento region nadále pravidelně prožívá nepokoje kvůli přeshraničním nepřátelstvím mezi Indií, Pákistánem a Čínou. Před dvěma týdny došlo ke konfliktu mezi Indií a Čínou, který vedl ke ztrátě více než 20 indických vojáků a více než 35 čínských vojáků.

V důsledku toho jsme ve snaze porozumět nadějím obyvatel tohoto regionu provedli průzkum, abychom pochopili, co si obyvatelé tohoto regionu myslí o jejich současném stavu, pokud jde o zdraví, vzdělání a infrastrukturu. Průzkum byl proveden na náhodně vybraném vzorku 1425 osob s bydlištěm v oblasti Kašmíru na indické i pákistánské straně. Průzkum byl proveden v převládající situaci COVID na různých místech. Z pákistánské strany Kašmír a Gilgit Baltistan bylo shromážděno celkem 396 odpovědí. Rovněž bylo shromážděno 1029 odpovědí z indické strany Kašmíru, Džammú a Ladakhu.

Je zajímavé poznamenat, že většina obyvatel má pocit, že jsou na tom lépe, než jejich předchozí generace, pokud jde o zdraví, vzdělání a infrastrukturu. Rovněž jsou optimističtí ohledně své budoucnosti. Významné procento obyvatel těchto regionů doufá, že migrují do jiné části zemí za lepší budoucností svých dětí. Z výsledků průzkumu však vyplývá, že jejich důvěra ve vládu je relativně nízká. Obyvatel těchto regionů má pocit, že i když jejich očekávání nebyla splněna, stále doufají v lepší zítřek. Významné procento obyvatel má pocit, že lidé v jiných částech země jsou na tom lépe, pokud jde o zdraví, infrastrukturu a vzdělávací zařízení. To může být pravděpodobně důvodem, proč uvažují o migraci do jiných částí regionu, aby využili lepšího vybavení. Celkově nejzajímavějším výsledkem průzkumu jsou obyvatelé regionu, kteří jsou obecně šťastní, a nyní je třeba, aby vláda vyvinula další úsilí o rozšíření zdravotnických, vzdělávacích a infrastrukturních zařízení s cílem dále zvýšit štěstí a pohodu v regionu.

OTÁZKA

LADAKH

%

Indická strana Kašmíru

%

Pákistánská strana Kašmíru%

GILGIT BALTISTAN

%

Džammú

%

Jsem optimističtější než generace mých rodičů.

82.61%

69.89%

68.97%

56.60%

80.15%

Očekávám, že se mi ve srovnání s generací rodičů stane více dobrých věcí.

80.12%

68.82%

66.90%

57.55%

77.90%

Myslím, že jsem na tom lépe než moje předchozí generace.

77.64%

65.95%

64.14%

54.72%

74.91%

Jsem spokojen s vládou ve svém okolí.

75.57%

59.14%

48.97%

30.19%

68.91%

Jsem spokojený se svým životem ve svém okolí.

61.49%

54.12%

53.45%

21.70%

53.93%

Mám v úmyslu přestěhovat se na jiné místo za účelem zaměstnání.

18.84%

40.86%

51.03%

51.89%

38.95%

Mám v úmyslu přestěhovat se na jiné místo za lepším životem.

29.19%

39.78%

52.76%

54.72%

26.59%

Mám v úmyslu přestěhovat se na jiné místo pro lepší život mých dětí.

26.71%

37.28%

54.83%

56.60%

27.34%

Mám lepší pracovní příležitosti než moje předchozí generace.

72.26%

65.95%

65.17%

31.13%

67.79%

Jsem spokojen se současnými zdravotnickými zařízeními v mém regionu.

74.53%

67.03%

54.14%

27.36%

70.41%

Myslím, že infrastruktura v mém regionu je mnohem lepší ve srovnání s generací mých rodičů.

78.47%

73.84%

53.10%

28.30%

76.78%

Myslím, že vzdělávací zařízení v mém regionu jsou ve srovnání s generací mých rodičů lepší.

82.40%

72.04%

55.17%

33.02%

78.65%

*Pohled vyjádřený v článku je osobní

Pokračovat ve čtení

Frontpage

EIAS blahopřeje „architektovi“ moderního #Kazachstánu

Zveřejněno

on

V gratulačním dopise u příležitosti jeho 80. narozenin Evropský institut asijských studií ocenil úspěchy Nursultana Nazarbajeva jako „architekta moderního Kazachstánu“.

Řeklo:

„Evropský institut pro asijská studia by rád vyjádřil své vřelé a upřímné blahopřání
vláda a lid Kazachstánu u příležitosti prvního prezidenta Nursultana Nazarbajeva
80. narozeniny. V tento den slavíme zakladatele kazašské státnosti a moderního architekta
Kazachstán, který postavil pevné sloupy, na nichž dnes Kazachstán spočívá: moderní, silný, různorodý,
rozvinutý a mezinárodně angažovaný stát.

Od skromných začátků ve venkovském Kazachstánu poblíž Almaty vyšel Nursultan Nazarbajev na řadu
komunistická strana, která se stane prvním kazašským prezidentem. Prvním řídil zemi
obtížné roky po rozpadu Sovětského svazu. Po sloučení suverenity a státních institucí po nezávislosti a poté, co bude Kazachstán stát na vlastních nohách, prezident
Nazarbajev projevil pozoruhodnou prozíravost prostřednictvím formování vize Kazachstánu do roku 2050.

Tato strategie ukazuje, jak je důležité, aby Kazachstán postupoval po plánované trase
směrem k rozvinutější budoucnosti; a mít konkurenceschopnou a diverzifikovanou ekonomiku, která je schopna se vypořádat
výzvy 21. století a do poloviny roku 30 se stane jednou z XNUMX nejrozvinutějších zemí
století.

Pod vedením prezidenta Nazarbajeva vybudoval Kazachstán otevřené a umožňující prostředí
Zahraniční investice se daří, od té doby přilákaly investice přes 350 miliard USD
nezávislost. Navíc Kazachstán učinil cestu z nižší střední do horní střední země v průběhu dvou desetiletí, což je pozoruhodný úspěch.

Prezident Nazarbajev kromě toho v Kazachstánu v průběhu přijímacího řízení různé
- vlivné a pozoruhodné organizace, které se staly aktivním zastoupením nové éry spolupráce a -
integrační procesy: Šanghajská organizace pro spolupráci (SCO, jako zakládající člen), euroasijský
Hospodářská unie (EAEU, jako zakládající člen), Rada mluvících států Turkic (CCTS), Svět
Obchodní organizace (WTO), Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE)
tolik jiných.

Kazachstán postavený mezi dvěma velmocemi, Ruskem a Čínou, vybudoval
více vektorová zahraniční politika, navazování dobrých a rovnocenných vztahů s významným světovým a regionálním
moci.

Prezident Nazarbajev také položil základy pro zlepšení vztahů s EU
prostřednictvím dohody o rozšířeném partnerství a spolupráci (EPCA) a jako zprostředkovatel pro EU
četné dialogové procesy, včetně zejména Mírových rozhovorů o Astaně v Sýrii. Kazachstán
byla také první středoasijskou zemí, která byla zvolena za nestálého člena OSN
Bezpečnostní rada.

Na mezinárodní úrovni je jedním z jeho nejvýznamnějších dědictví zřeknutí se Kazachstánu
jaderné zbraně prostřednictvím oficiálního nařízení o uzavření jaderného testovacího místa Semipalatinsk, 29. srpna
1991. Prezident Nazarbajev dobře pochopil, že získávání a uchovávání jaderných zbraní
by mělo paradoxně destabilizující účinek v regionu i mimo něj. Další důležité
milník byl v roce 2009, kdy OSN přijala rezoluci předloženou prezidentem Nazarbajevem
označte 29. srpna za „Mezinárodní den proti jaderným testům“. Prostřednictvím těchto iniciativ, prezidente
Nazarbajev projevil nezaměnitelný zájem o blaho svých vlastních lidí a lidí
svět.

Poté, co položil základ prosperující budoucnosti Kazachstánu, je nyní na současném a budoucím Kazachstánu
generace pokračovaly v budování a upevňování odkazu prezidenta Nazarbajeva v 21. století
vzít Kazachstán do nových výšin pokroku a prosperity.

Pokračovat ve čtení

EU

Afzal Khan MEP zřizuje mezinárodní organizace a vyzývá EU, aby podporovala plebiscit v Kašmíru

Zveřejněno

on

1417218760895Afzal Khan, europoslanec (na snímku), místopředseda Výboru pro bezpečnost a obranu Evropského parlamentu, bude spoluzakládat mezinárodní organizaci na podporu Kašmírovy snahy o mír, spravedlnost a demokracii. 

Khan a madam Farzana Yaqoob, ministryně pro sociální péči a rozvoj žen ve vládě AJ&K, se shodli, že kromě apelů na řešení kašmírské otázky to, co Kašmír skutečně potřebuje, je soustředěná akce k posunu vpřed. Společně se rozhodli vytvořit „Mezinárodní přátele Kašmíru“.

Oznámení přichází po oficiálním zahájení nezávislé zprávy o porušování lidských práv během týdne Kašmír-EU v Evropském parlamentu.

Zpráva dokumentuje znepokojivě vysoký počet zneužívání spáchané v indickém Kašmíru koná, včetně mimosoudních poprav, mizení osob, četných mučení a sexuálního násilí páchaného na Kashmiri, to uprostřed zvýšené indické vojenské přítomnosti.

Europoslanec Afzal Khan ve svém projevu po zahájení zprávy prohlásil: "Kašmír trpí desetiletí násilí a politické nestability. Svět bdí nad tím, jak rivalita mezi Pákistánem a Indií pohltila tuto zemi vřavy. To již není přijatelné. Kašmírci musí mít právo rozhodnout o svém osudu. Proto vytváříme „Mezinárodní přátele Kašmíru.“

Khan a ministr Yaqoob zavázat uspořádat mezinárodní konferenci v Bruselu příští rok, který přinese dohromady mezinárodními subjekty, orgány Evropské unie, OSN, příslušnými nevládními organizacemi a kašmírské diaspory.

Cílem konference je opětovné zapojení mezinárodního společenství do hledání vhodných cest pro řešení otázky Kašmíru. 

Zakladatelé jsou rovněž odhodlána pokračovat v podpoře skupin pro lidská práva při provádění komplexních vyšetřovacích misí.

„Demokracie je pro Kašmír jediným řešením,“ zdůraznili Khan i ministr Yaqoob.

Afzal Khan, poslanec: „Mezinárodní přátelé Kašmíru rovněž zahájí osvětovou kampaň o potřebě prosadit plebiscit, který připraví půdu pro sebeurčení a konečné usmíření, přičemž bude stavět na práci OSN na postavení Kašmíru .

„Pákistán a Indie se těší demokracii. Proč by měl být Kašmír zbaven? Demokracie je výrazem rovnosti a jako taková je uznávána jako základní lidské právo.

„Evropa má odpovědnost jednat. EU již dříve podpořila referenda ve Východním Timoru a v Jižním Súdánu. Poskytla štědré volební možnosti a podporu budování kapacit těmto novým zemím. Měly by učinit totéž v Kašmíru.“

Ministr Yaqoob: „Jsem tak rád, že nás v Evropě slyšíme. Kašmír je zanedbáván od roku 1947. Moje generace by mohla být tou, která uvidí konec našich bojů.

„Věřím, že s pomocí pana Khana a jeho kolegů v Evropském parlamentu můžeme konečně přejít od projevů soucitu s naším bojem k smysluplné mezinárodní akci.“

Pokračovat ve čtení
Inzerát
Inzerát

Trending