Spojte se s námi

Uzbekistán

Uzbekistán posiluje základy politické stability posilováním mezietnické harmonie a přátelství ve Střední Asii

SHARE:

Zveřejněno

on

Vaše přihlášení používáme k poskytování obsahu způsoby, se kterými jste souhlasili, a ke zlepšení porozumění vám. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Uzbekistán, bohatý na kulturní a historické dědictví, ležící na křižovatce Velké hedvábné stezky, po staletí sloužil jako most mezi Evropou, Středním východem, jižní a východní Asií. Na této zemi se narodili a našli slávu významní muži vědy, kteří položili základy různých oborů, píše Victor Michajlov, vedoucí Centra pro studium regionálních hrozeb.

Mezinárodní právo má pojem národnostní menšiny. Ale v Uzbekistánu nic takového neexistuje. Zástupci různých národů a národností dodnes žijí v harmonii a přátelství. V naší zemi stát zaručuje rovná práva pro všechny lidi. Koncept „jediného národa Uzbekistánu“, zakotvený v Ústavě Republiky Uzbekistán, slouží jako právní a duchovní základ pro posílení pocitů vzájemné úcty, přátelství a harmonie mezi lidmi různých národností a národů žijícími v stejné země ve jménu společných cílů. Kromě toho čl. 4 odst. XNUMX Ústavy Republiky Uzbekistán uvádí, že Uzbekistán zajišťuje respekt k jazykům, zvykům a tradicím zástupců všech národů a národností žijících na společné půdě, vytváří podmínky pro jejich rozvoj.

Mír a stabilita spolu s mezietnickou a občanskou harmonií ve Střední Asii, naší společné zemi, jsou i nadále největším pokladem minulých let. V myslích našich lidí roste vědomí této hodnoty a jejího trvalého významu. Stát vytvořil všechny podmínky pro zachování a rozvoj národních tradic a kultury zde žijících národů.

Mír, který v naší zemi panuje, je naším neocenitelným bohatstvím klidu, přátelství a národní jednoty, vzájemné úcty a mezietnické harmonie.

Významným krokem v tomto směru se stal výnos prezidenta Republiky Uzbekistán „O opatřeních k dalšímu zlepšování mezietnických vztahů a přátelských vazeb se zahraničím“ ze dne 19. května 2017. Jednou z priorit Uzbekistánu je podle vyhlášky podpora kultury tolerance a humanismu, posilování mezietnického a mezikonfesního porozumění, občanské shody ve společnosti, jakož i upevňování přátelských, rovnocenných a vzájemně prospěšných vztahů se zahraničím. státní politiku.

Díky politické vůli naší hlavy státu byly provedeny mimořádně důležité práce ve smyslu posílení principu tolerance u nás, navázání úzkých přátelských vazeb se sousedními zeměmi a odhalení tolerance Uzbekistánu světu.

Na základě iniciativy, kterou předložil Shavkat Mirziyoyev během 72nd zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku v září 2017 přijížděli hlavy středoasijských zemí na pravidelná poradní setkání. Díky společnému úsilí všech prezidentů středoasijských zemí se výrazně zvýšila míra politické důvěry v region. Byla nalezena průkopnická rozhodnutí v mnoha naléhavých otázkách. Přátelské a bratrské vztahy Uzbekistánu se sousedními zeměmi dostaly nový impuls a nový význam.

Inzerát

V důsledku přijetí Uzbekistánu za řádného člena Organizace turkických států dne 15. září 2019 dosahují nejen kulturní a duchovní, ale také obchodní a ekonomické vazby v rámci organizace nových výšin. To nám umožňuje považovat Střední Asii za náš společný domov.

Organizace spojených národů podpořila iniciativy navržené pěti středoasijskými státy. Konkrétně opatření na zachování bezjaderné zóny, boj proti terorismu, dosažení konsensu o využívání vody a další programy.

Díky svému energetickému potenciálu, přírodním zdrojům, dopravním a komunikačním sítím roste geopolitický význam Střední Asie. Nedávné zintenzivnění spolupráce mezi zeměmi ve všech oblastech se odrazilo v růstu obchodního obratu a posílení obchodní spolupráce.

Samarkandská konference věnovaná problémům stability a udržitelného rozvoje ve Střední Asii pod heslem „Střední Asie: Jedna minulost a společná budoucnost, spolupráce pro udržitelný rozvoj a vzájemnou prosperitu“ znovu zopakovala posílení vztahů mezi zeměmi a dala nový impuls spolupráci. v rámci regionu. Kromě toho se země dohodly na pořádání neformálních summitů hlav států a podnikají aktivní kroky při řešení globálních problémů.

Důsledná osobní komunikace hlav států v rámci bilaterálních návštěv i mezinárodních akcí a fór hraje zásadní roli v rozvoji ekonomických, kulturních a humanitárních vazeb.

Všechny tyto země, stejně jako my, mají zájem na rozvoji našeho společného domova, Střední Asie, v duchu přátelství a dobrého sousedství. To je důležitý faktor, který pokládá základ naší společné prosperity. Za posledních sedm let zaznamenala vnitřní a zahraniční politika Uzbekistánu transformační změny. Zástupci světového společenství, mezinárodní odborníci, politici změny uznávají. Touhy Uzbekistánu obnovit přátelské vztahy se sousedními zeměmi odrážejí vůli národů sledovat podobné cíle: pokračování dávných vazeb. To se zase stalo důležitým faktorem dalšího upevňování přátelských vztahů mezi národy středoasijských zemí. Obchod, investice, cestovní ruch a transpirační infrastruktura dnes činí ze Střední Asie společný domov. Stojí za zmínku, že reformy provedené ve všech oblastech jsou jasným výsledkem nové a perspektivní politiky iniciované hlavou našeho státu.

Sdílet tento článek:

EU Reporter publikuje články z různých vnějších zdrojů, které vyjadřují širokou škálu úhlů pohledu. Postoje zaujaté v těchto článcích nemusí nutně odpovídat postojům EU Reporter.

Trending